Hurá na Camden Town

Batohy uschovány, vzali jsme si jen věci na nejnutnější přežití v Londýně a vyrážíme směr hostel. Proplétáme se ulicemi, je na Londýn až nechutný vedro, ale nakonec je to celkem pěkná procházka centrem. Hostel bych zařadila mezi ty podařenější, což jsou po loňské zkušenosti se Sky hostelem v Tel Avivu skoro všechny, kde neleze sto breberek a do sprchy se dá vstoupit bez obav o své zdraví :-) . Honza neodolá a hned jde metrovat, já plánuju program na odpoledne. Vydáme se směr Gloucester Rd. na metro. Kupodivu zjistíme, že celodenní jízdenka je výhodnější, než zpáteční. Po asi půl hodině jízdy metrem a proplítáním se zajímavými chodbami místního undergroundu vylézáme v Camden Townu. Doufám, že to není pro Honzu moc velký šok, ale vypadá, že se docela baví. Kolem nás prochází občas velmi zajímavá individua, v obchodech je nabízeno netradiční zboží a vůbec celá tato čtvrť má velmi specifickou atmosféru. Já to tu miluju, takže když si koupím falafel s houmusem a Fosters, tak mi ke štěstí už nic nechybí. Podivnou změtí uliček prolízáme ještě několik hodin. Připadá mi, že za těch sedm let, co jsem tu byla naposledy, se vůbec nic nezměnilo. V Camden Townu se zastavil čas už někdy v osmdesátých letech a myslím, že tentokrát i Honza uzná, že tady fakt punk´s not dead :-) Příjemné odpoledne zakončíme točeným pivkem v hospodě zvané Elephant´s head a vyrážíme objevovat zase jiná zákoutí města nad Temží.

Počet komentářů: 8 k “Hurá na Camden Town”

 1. Sketchy napsal:

  se divím že si v té pofidérní čtvrti našeho Číkuse nenechali jako exponát :D

 2. strmik napsal:

  metrovat = mastrurbovat? :D

  punks not dead, yet :)

 3. strmik napsal:

  coze? tady je filtr na slova? to bych teda na cikusovem blogu necekal :)

 4. Rod napsal:

  Zdar dacani, tak vidim ze zacatek cesty mate uspesne za sebou, to je fajn, az budete mit haryka, tak ocekavam fotky a treba i nejaky video, jak se s tim Cikus neumi rozjet a jak to nemuze zvednout ze zeme.. ;-D

  Jo Cikus, Cikus, vstavej, tam jsou hovna, tak jestli chces, vem si tez…. no a ne ze budes psat do blogu na ukor vaseho cestovani a uzivani si pobytu – prece jen uz te nejakej ten patek znam a vim, ze jak otevres notas, tak jde vsechno ostatni stranou.. :-) )))

 5. Zusss napsal:

  juuuu, Denča má krásnou čičinu :)

 6. Dawe napsal:

  Zusss >> nebyvaj tyhle ciciny normalne nekde na Trafalgaru ?

 7. Zusss napsal:

  tam maji holuby :)

 8. Alexis napsal:

  Dencoo, tady te pomalovali na bedrech a na rameni…cernoch s tetovaci jehlou, uaaaaaa :-)