Go West!

Heathrow je obrovské letiště. Opravdu.

Po chvilce zmatkování kam vlastně jít se nám podařilo i nastoupit na správný letištní autobus a po cestě k terminálu zhodnotit, že tohle pěšky ani náhodou a to ani bez zavazadel. Na terminálu jsme se dozvěděli, že se neví, jestli máme místa a ať se ukážeme později, že se uvidí. Nakonec se podařilo zavazadla zvážit a poslat a odebrat se na zaslouženou kávu.

Zarazilo nás, že na londýnském letišti jsou ceny stejné jako všude jinde v Londýně, zatímco na Ruzyni trojnásobné oproti běžným pražským cenám. Ovšem Liber už moc nezbývalo, tak jsem se jak použít kartu. Rozhovor na recepci „Hallo, please, do you accept theese creditcars?“ „Where are you from?“ „Czech republic“ „Móžme to skúsiť“ mě pobavil (tímto zdravím slečnu servírku, bude-li to někdy číst), ale kafe bodlo.

Ovšem protiteroristická hysterie, to je fakt něco. Že jsem musel odložit všechno kovové včetně bot jsem tušil. Že nás ale zdrží slečna před námi, která při průchodu detektorem kovu pípla, ale byla extrémně lechtivá, tak ji ochranka nemohla pořádně prošacovat, jsem neočekával. Dobíhali jsme na gate na posledních pár minut, ale následovalo další kolo security – kontrola foťáku, batohu, ledvinky. Nakonec nasedáme do obslužného busu 10 minut před plánovaným odjezdem s pocitem úlevy že jsme to stihli a už letíme do Seattle.

Po nás do autobusu přibíhá ještě jeden pár, staff pokračuje ve zmateném pobíhání bez jakéhokoli systému. Nakonec přichází slečna z aerolinií a během jejího vysvětlování, že je problém, který už nespadá do pravomocí British Airlines přijíždí dvě policejní auta. Britská (asi) zásahovka zuřivě diskutuje se zaměstnanci British Airlines, všichni rozhazují rukama, studují papíry, mluví do vysílaček. Od posledního páru vybírají pasy a letenky a stále něco ověřují. Let se zpozdil o hodinu.

Nakonec jsme se v letadle dozvěděli, že tito dva vůbec nepatří k sobě, že nestíhali, nevěděli přesně kudy a nějakým služebním (ale otevřeným a nehlídaným) vstupem na runway proběhli přímo do autobusu, přičemž se vyhnuli bezpečnostní kontrole, která je před vstupem do USA nezbytně nutná (resp. připosraní tupí amíci jsou o tom přesvědčeni).

Let probíhá krom hodinového zpoždění bez problémů a klidně. Bohužel se letušky a letušáci v cca 23:00 podle greenwichského a tedy i britského času rozhodli, že je noc a zhasli světla, ačkoli venku praží slunce o sto šest. Zbytek letadla na jejich hru přistoupil a zatáhnul záclonky, tak jsem se teda taky přizpůsobils a teď nemůžu fotit z letadla. Vypadá to že jediné fotky z letadla budou z Grónska.

Počet komentářů: 3 k “Go West!”

 1. zusss napsal:

  Juu asi pojedu do Gronska.. :) Btw by me zajimalo jesi ti dva nebyli nahodou ti stejni, co se kvuli nim nelitalo v pondeli rano 2 hodiny na Ruzyni :)

 2. Svata napsal:

  S tou kavou „po Slovensku“ je to bomba. To by tako rozesmalo:))
  Amici jsou sileni, co se tyka bezpecnostnich opatreni, ale na vlastni kuzi jsem ji pred rokem predvedla, ze na jedno mistecko zapomneli…(nic lehtiveho;-)…:)

 3. Číkus napsal:

  Svata >> je škoda že nám to San Francisco nevyšlo, snad příště. Až pojedeš do ČR, tak se ozvi. Ale už radši nic nepašuj, aby tě ještě nezavřeli.